Integrated Marine Informations System - IMIS

Personen | Instituten | Publicaties | Projecten | Datasets | Kaarten
[ meld een fout in dit record ] Print deze pagina

MWTL biologisch monitoring netwerk Westerschelde: Fytoplankton [MWTL biological monitoring network Westerschelde: Phytoplankton]
Citatie
Rijkswaterstaat Centrale Informatievoorziening: The Netherlands; (2021): MWTL biological monitoring network Westerschelde: Phytoplankton.
Contact: van Wezel, Rene ; ;

Toegang tot data
Gearchiveerde data
Beschikbaarheid: De data kan beschikbaar gesteld worden op aanvraag via de hogervermelde contactgegevens.

Beschrijving
Fytoplanktonsamenstelling (tot op speciesniveau) wordt gemeten op de stations Schaar van Ouden Doel, Hansweert geul, Vlissingenboei SSVH, Walcheren 2 km uit de kust en Walcheren 20 km uit de kust. De gegevens bevatten informatie over zowel autotrofe en heterotrofe plankton organismen.

Scope
Thema's:
Biologie > Ecologie - biodiversiteit, Biologie > Plankton > Fytoplankton, Kustonderzoek (bv. stranden, estuaria)
Kernwoorden:
Marien, Brak water, ANE, Nederland, Westerschelde, Achnanthes Bory, 1822, Actinastrum Lagerheim, 1882, Actiniscus Ehrenberg, 1841, Actinocyclus C.G. Ehrenberg, 1837, Actinoptychus C.G. Ehrenberg, 1843, Alexandrium Halim, 1960, Amphidinium Claperède & Lachmann, 1859, Amphora C.G. Ehrenberg ex F.T. Kützing, 1844, Anabaena Bory de Saint-Vincent ex Bornet & Flahault, 1886, Archaeperidinium Jörgensen, 1912, Asterionella A.H. Hassall, 1850, Asterionellopsis F.E. Round in F.E. Round, R.M. Crawford & D.G. Mann, 1990, Attheya T. West, 1860, Aulacodiscus C.G. Ehrenberg, 1844, Aulacoseira G.H.K. Thwaites, 1848, Bacillaria J.F. Gmelin, 1788, Bacteriastrum G. Shadbolt, 1854, Bellerochea H. Van Heurck, 1885, Biddulphia S.F. Gray, 1821, Brockmanniella G.R. Hasle, H.A. von Stosch & E.E. Syvertsen, 1983, Calycomonas Lohmann, 1908, Campylosira A. Grunow ex H. Van Heurck, 1885, Cerataulina H. Peragallo ex F. Schütt in Engler & Prantl, 1896, Cerataulus Ehrenberg, 1844, Ceratium F.Schrank, 1793, Chaetoceros C.G. Ehrenberg, 1844, Chattonella B.Biecheler, 1936, Chlamydomonas Ehrenberg, 1833, Chrysochromulina Lackey, 1939, Cochlodinium Schütt, 1896, Corethron A.F. Castracane, 1886, Corymbellus J.C.Green, 1976, Coscinodiscopsis Sar, Sunesen & Hinz, 2008, Coscinodiscus C.G. Ehrenberg, 1839, Crucigenia Morren, 1830, Cyclotella (F.T. Kützing) A. de Brébisson, 1838, Cylindrotheca L. Rabenhorst, 1859, Cymatosira A. Grunow, 1862, Dactyliosolen A.F. Castracane, 1886, Dactylococcopsis Hansgirg, Delphineis G.W. Andrews, 1977, Desmodesmus (R.Chodat) S.S.An, T.Friedl & E.Hegewald, 1999, Detonula F. Schütt ex G.B. De Toni, 1894, Diatoma J.B.M. Bory de Saint-Vincent, 1824, Dictyocha Ehrenberg, 1837, Dinobryon Ehrenberg, 1834, Dinophysis Ehrenberg, 1839, Diploneis (C. G. Ehrenberg) P.T. Cleve, 1894, Diplopsalis Bergh, 1881, Ditylum J.W. Bailey ex L.W. Bailey, 1861, Emiliania W.W.Hay & H.P.Mohler, 1967, Entomoneis Ehrenberg, 1845, Eucampia C.G. Ehrenberg, 1839, Eutreptiella A.da Cunha, 1914, Fragilaria H.C. Lyngbye, 1819, Glenodinium Ehrenberg, 1836, Gonyaulax Diesing, 1866, Guinardia H. Peragallo, 1892, Gymnodinium F. Stein, 1878, Gyrodinium Kofoid & Swezy, 1921, Gyrosigma A.H. Hassall, 1845, Helicotheca M. Ricard, 1987, Heterocapsa Stein, 1883, Katodinium Fott, 1957, Kirchneriella Schmidle, 1893, Lagerheimia R.Chodat, 1895, Leucocryptos Butcher, 1967, Licmophora C.A. Agardh, 1827, Limnothrix Meffert, 1987, Lithodesmium C.G. Ehrenberg, 1839, Melosira C.A. Agardh, 1824, Merismopedia Meyen, 1839, Meuniera P.C. Silva in G.R. Hasle & E.E. Syvertsen, 1996, Micractinium Fresenius, 1858, Microcystis Lemmermann, 1907, Micromonas I.Manton & M.Parke, 1960, Minutocellus G.R. Hasle, H.A. von Stosch & E.E. Syvertsen, 1983, Monoraphidium Komárková-Legnerová, 1969, Navicula J.B.M. Bory de Saint-Vincent, 1822, Nephroselmis F.Stein, 1878, Nitzschia A.H. Hassall, 1845, Noctiluca Suriray, 1836, Odontella C.A. Agardh, 1832, Oocystis Nägeli ex A.Braun, 1855, Oscillatoria Vaucher ex Gomont, 1892, Oxyrrhis Dujardin, 1841, Paralia P.A.C. Heiberg, 1863, Pediastrum Meyen, 1829, Phaeocystis Lagerheim, 1893, Plagiogrammopsis G.R. Hasle, H.A. von Stosch & E.E. Syvertsem, 1983, Plagiotropis E. Pfitzer, 1871, Planctonema Schmidle, 1903, Pleurosigma W. Smith, 1852, Podosira C.G. Ehrenberg, 1840, Prorocentrum Ehrenberg, 1834, Protoperidinium Bergh, 1881, Pseudo-nitzschia H. Peragallo in H. Peragallo & M. Peragallo, 1900, Pseudopedinella N.Carter, 1937, Pterosperma Pouchet, 1893, Pyramimonas Schmarda, 1849, Rhaphoneis C.G. Ehrenberg, 1844, Rhizosolenia T. Brightwell, 1858, Roperia A. Grunow ex J. Pelletan, 1889, Scenedesmus Meyen, 1829, Scrippsiella Balech ex A.R.Loeblich III, 1965, Skeletonema R.K. Greville, 1865, Snowella Elenkin, 1938, Spirulina Turpin ex Gomont, 1892, Stauroneis C.G. Ehrenberg, 1843, Stephanodiscus C.G. Ehrenberg, 1845, Stephanopyxis (C.G. Ehrenberg) C.G. Ehrenberg, 1845, Surirella P.J.F. Turpin, 1828, Thalassionema A. Grunow ex C. Mereschkowsky, 1902, Thalassiosira P.T. Cleve, 1873 emend. Hasle, 1973, Trachyneis P.T. Cleve, 1894, Triceratium C.G. Ehrenberg, 1839, Tropidoneis P.T. Cleve, 1891, Tryblionella W. Smith, 1853

Geografische spreiding
ANE, Nederland, Westerschelde Stations [Marine Regions]
Schaar van Ouden Doel
Coördinaten: Long: 4,2509; Lat: 51,3512 [WGS84]
Vlissingen Boei
Coördinaten: Long: 3,5658; Lat: 51,4129 [WGS84]
Hansweert geul
Coördinaten: Long: 4,0144; Lat: 51,437 [WGS84]
Walcheren 2 km uit de kust
Coördinaten: Long: 3,4095; Lat: 51,5481 [WGS84]
Walcheren 20 km uit de kust
Coördinaten: Long: 3,2192; Lat: 51,6578 [WGS84]

Spreiding in de tijd
Vanaf 5 Januari 1990 [Gestart]

Taxonomische spreiding
Achnanthes Bory, 1822 [WoRMS]
Actinastrum Lagerheim, 1882 [WoRMS]
Actiniscus Ehrenberg, 1841 [WoRMS]
Actinocyclus C.G. Ehrenberg, 1837 [WoRMS]
Actinoptychus C.G. Ehrenberg, 1843 [WoRMS]
Alexandrium Halim, 1960 [WoRMS]
Amphidinium Claperède & Lachmann, 1859 [WoRMS]
Amphora C.G. Ehrenberg ex F.T. Kützing, 1844 [WoRMS]
Anabaena Bory de Saint-Vincent ex Bornet & Flahault, 1886 [WoRMS]
Archaeperidinium Jörgensen, 1912 [WoRMS]
Asterionella A.H. Hassall, 1850 [WoRMS]
Asterionellopsis F.E. Round in F.E. Round, R.M. Crawford & D.G. Mann, 1990 [WoRMS]
Attheya T. West, 1860 [WoRMS]
Aulacodiscus C.G. Ehrenberg, 1844 [WoRMS]
Aulacoseira G.H.K. Thwaites, 1848 [WoRMS]
Bacillaria J.F. Gmelin, 1788 [WoRMS]
Bacteriastrum G. Shadbolt, 1854 [WoRMS]
Bellerochea H. Van Heurck, 1885 [WoRMS]
Biddulphia S.F. Gray, 1821 [WoRMS]
Brockmanniella G.R. Hasle, H.A. von Stosch & E.E. Syvertsen, 1983 [WoRMS]
Calycomonas Lohmann, 1908 [WoRMS]
Campylosira A. Grunow ex H. Van Heurck, 1885 [WoRMS]
Cerataulina H. Peragallo ex F. Schütt in Engler & Prantl, 1896 [WoRMS]
Cerataulus Ehrenberg, 1844 [WoRMS]
Ceratium F.Schrank, 1793 [WoRMS]
Chaetoceros C.G. Ehrenberg, 1844 [WoRMS]
Chattonella B.Biecheler, 1936 [WoRMS]
Chlamydomonas Ehrenberg, 1833 [WoRMS]
Chrysochromulina Lackey, 1939 [WoRMS]
Cochlodinium Schütt, 1896 [WoRMS]
Corethron A.F. Castracane, 1886 [WoRMS]
Corymbellus J.C.Green, 1976 [WoRMS]
Coscinodiscopsis Sar, Sunesen & Hinz, 2008 [WoRMS]
Coscinodiscus C.G. Ehrenberg, 1839 [WoRMS]
Crucigenia Morren, 1830 [WoRMS]
Cyclotella (F.T. Kützing) A. de Brébisson, 1838 [WoRMS]
Cylindrotheca L. Rabenhorst, 1859 [WoRMS]
Cymatosira A. Grunow, 1862 [WoRMS]
Dactyliosolen A.F. Castracane, 1886 [WoRMS]
Dactylococcopsis Hansgirg [WoRMS]
Delphineis G.W. Andrews, 1977 [WoRMS]
Desmodesmus (R.Chodat) S.S.An, T.Friedl & E.Hegewald, 1999 [WoRMS]
Detonula F. Schütt ex G.B. De Toni, 1894 [WoRMS]
Diatoma J.B.M. Bory de Saint-Vincent, 1824 [WoRMS]
Dictyocha Ehrenberg, 1837 [WoRMS]
Dinobryon Ehrenberg, 1834 [WoRMS]
Dinophysis Ehrenberg, 1839 [WoRMS]
Diploneis (C. G. Ehrenberg) P.T. Cleve, 1894 [WoRMS]
Diplopsalis Bergh, 1881 [WoRMS]
Ditylum J.W. Bailey ex L.W. Bailey, 1861 [WoRMS]
Emiliania W.W.Hay & H.P.Mohler, 1967 [WoRMS]
Entomoneis Ehrenberg, 1845 [WoRMS]
Eucampia C.G. Ehrenberg, 1839 [WoRMS]
Eutreptiella A.da Cunha, 1914 [WoRMS]
Fragilaria H.C. Lyngbye, 1819 [WoRMS]
Glenodinium Ehrenberg, 1836 [WoRMS]
Gonyaulax Diesing, 1866 [WoRMS]
Guinardia H. Peragallo, 1892 [WoRMS]
Gymnodinium F. Stein, 1878 [WoRMS]
Gyrodinium Kofoid & Swezy, 1921 [WoRMS]
Gyrosigma A.H. Hassall, 1845 [WoRMS]
Helicotheca M. Ricard, 1987 [WoRMS]
Heterocapsa Stein, 1883 [WoRMS]
Katodinium Fott, 1957 [WoRMS]
Kirchneriella Schmidle, 1893 [WoRMS]
Lagerheimia R.Chodat, 1895 [WoRMS]
Leucocryptos Butcher, 1967 [WoRMS]
Licmophora C.A. Agardh, 1827 [WoRMS]
Limnothrix Meffert, 1987 [WoRMS]
Lithodesmium C.G. Ehrenberg, 1839 [WoRMS]
Melosira C.A. Agardh, 1824 [WoRMS]
Merismopedia Meyen, 1839 [WoRMS]
Meuniera P.C. Silva in G.R. Hasle & E.E. Syvertsen, 1996 [WoRMS]
Micractinium Fresenius, 1858 [WoRMS]
Microcystis Lemmermann, 1907 [WoRMS]
Micromonas I.Manton & M.Parke, 1960 [WoRMS]
Minutocellus G.R. Hasle, H.A. von Stosch & E.E. Syvertsen, 1983 [WoRMS]
Monoraphidium Komárková-Legnerová, 1969 [WoRMS]
Navicula J.B.M. Bory de Saint-Vincent, 1822 [WoRMS]
Nephroselmis F.Stein, 1878 [WoRMS]
Nitzschia A.H. Hassall, 1845 [WoRMS]
Noctiluca Suriray, 1836 [WoRMS]
Odontella C.A. Agardh, 1832 [WoRMS]
Oocystis Nägeli ex A.Braun, 1855 [WoRMS]
Oscillatoria Vaucher ex Gomont, 1892 [WoRMS]
Oxyrrhis Dujardin, 1841 [WoRMS]
Paralia P.A.C. Heiberg, 1863 [WoRMS]
Pediastrum Meyen, 1829 [WoRMS]
Phaeocystis Lagerheim, 1893 [WoRMS]
Plagiogrammopsis G.R. Hasle, H.A. von Stosch & E.E. Syvertsem, 1983 [WoRMS]
Plagiotropis E. Pfitzer, 1871 [WoRMS]
Planctonema Schmidle, 1903 [WoRMS]
Pleurosigma W. Smith, 1852 [WoRMS]
Podosira C.G. Ehrenberg, 1840 [WoRMS]
Prorocentrum Ehrenberg, 1834 [WoRMS]
Protoperidinium Bergh, 1881 [WoRMS]
Pseudo-nitzschia H. Peragallo in H. Peragallo & M. Peragallo, 1900 [WoRMS]
Pseudopedinella N.Carter, 1937 [WoRMS]
Pterosperma Pouchet, 1893 [WoRMS]
Pyramimonas Schmarda, 1849 [WoRMS]
Rhaphoneis C.G. Ehrenberg, 1844 [WoRMS]
Rhizosolenia T. Brightwell, 1858 [WoRMS]
Roperia A. Grunow ex J. Pelletan, 1889 [WoRMS]
Scenedesmus Meyen, 1829 [WoRMS]
Scrippsiella Balech ex A.R.Loeblich III, 1965 [WoRMS]
Skeletonema R.K. Greville, 1865 [WoRMS]
Snowella Elenkin, 1938 [WoRMS]
Spirulina Turpin ex Gomont, 1892 [WoRMS]
Stauroneis C.G. Ehrenberg, 1843 [WoRMS]
Stephanodiscus C.G. Ehrenberg, 1845 [WoRMS]
Stephanopyxis (C.G. Ehrenberg) C.G. Ehrenberg, 1845 [WoRMS]
Surirella P.J.F. Turpin, 1828 [WoRMS]
Thalassionema A. Grunow ex C. Mereschkowsky, 1902 [WoRMS]
Thalassiosira P.T. Cleve, 1873 emend. Hasle, 1973 [WoRMS]
Trachyneis P.T. Cleve, 1894 [WoRMS]
Triceratium C.G. Ehrenberg, 1839 [WoRMS]
Tropidoneis P.T. Cleve, 1891 [WoRMS]
Tryblionella W. Smith, 1853 [WoRMS]

Parameter
Phytoplankton abundance

Bijdrage door
Ministerie van Infrastructuur en Milieu; Rijkswaterstaat; Centrale Informatievoorziening (CIV), meerdata creatordata eigenaar
Vlaams Instituut voor de Zee (VLIZ), meer

Gerelateerde datasets
Maakt deel uit van:
MWTL biologisch monitoring netwerk Westerschelde, meer
(Gedeeltelijk) opgenomen in:
MONEOS - Diversiteit Soorten in het Schelde-Estuarium, meer
MONEOS - Ecologisch Functioneren in het Schelde-Estuarium, meer


Dataset status: Gestart
Data type: Data
Data oorsprong: Monitoring: veldonderzoek
Metadatarecord aangemaakt: 2006-10-02
Informatie laatst gewijzigd: 2021-02-26
Alle informatie in het Integrated Marine Information System (IMIS) valt onder het VLIZ Privacy beleid